Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alizee

5. 5. 2008

Alizée Jacotey (Jacotet) se narodila 21. 8. 1984 ve městě Ajaccio na Korsice.
Již jako dítě se zajímala o tanec. Od 4 let začala navštěvovat hodiny tance a tři roky navštěvovala hodiny zpěvu. V roce 1995 vyhrála hlavní cenu v kreslení - výlet na Maledivy letadlem pomalovaném v barvách její vítězné kresby a pokřtěné na jméno Alizée. Téhož roku v září 1995 se Alizée zapsala na Premiere S.


Ve věku patnácti let (rok 1999) vystoupila v televizní show pro talenty (Graines de Star) na francouzské TV stanici, kde původně chtěla předvést taneční vystoupení. Kategorie tance však byla v této show vyhrazena pouze pro skupiny a proto se Alizée zúčastnila hudební soutěže, na které nakonec dokázala získat ocenění pro nejnadějnější mladou hudební hvězdu.

Jejího vítězného vystoupení si všimla zpěvačka Mylène Farmer spolu s Laurentem Boutonnatem, kteří hledali mladou a neokoukanou zpěvačku na podílení se v jejich novém projektu.

V té době stanice M6 vydala konkurz o nazpívání písně Moi..Lolita. Alizée ji nazpívala na kazetu a spolu s fotkou poslala do rádia.
Byla vybrána a pozvána do Paříže, aby tento singl nazpívala a později natočila i videoklip.

V Paříži se potkala s Mylene Farmer a Laurentem Boutonnatem, kteří prakticky změnili celý její život. Singlu se dostalo velkého přijetí. Ve Francii jich bylo prodáno 1,5 milionu kusů.

Alizée začala pracovat na albu s názvem Gourmandises (Lahůdky), pro které složil hudbu Laurent Boutonnat a texty napsala Mylene Farmer. 28. listopadu 2000 vychází Gourmandises společně se singlem L'Alizé. Texty písní jsou většinou o životě mladých lidí a o lásce. Album mělo po vydání velký úspěch. V prvních třech měsících bylo prodáno 300 000 kopií a následně pak dalších 800 000. Singl L'Alizé z tohoto alba se stal ve francouzských hitparádách hitem číslo 1 - bylo prodáno přes 700 000 kopií.


17. listopadu 2000 byla Alizée udělena cena za největší hudební objev roku a o dva měsíce později (20. ledna 2001) dostává ve městě Cannes při NRJ Music Awards další dvě ceny. V roce 2001, poté co se její album rozšířilo do celé Evropy, Kanady, Ruska a Japonska vyhrála také HIT FM AWARD v Rusku. Alizée také obdržela Gold disk v Nizozemí, kde se singl Moi..Lolita držel 3 týdny mezi třemi nejlepšími klipy v žebříčku. To samé se stalo i v Německu.


18. března 2003 vyšlo její druhé album s názvem Mes courants électriques (Mé elektrické proudy), které bylo také úspěšné, ačkoli ne tolik jako album první. Mes Courants Électriques bylo následováno DVD albem, na kterém Alizée vystupovala na koncertech po Francii.Dne 6. listopadu 2003 se Alizée v Las Vegas vdala. Jejím manželem se stal Jérémy Daniel Chatelain.
Je matkou jednohu dítěte, dcery Anny-Lee (*2005).

Oficiální stránka Alizée není v provozu od léta 2005 a po narození dítěte zatím nepřišla žádná oficiální a důvěryhodná zpráva o návratu Alizée na scénu.

Francouzská televize Europe 2 ve svém pořadu "Le JT de la musique" uvedla, že Alizée se oddělila od její původní producentky a skladatelky písní Mylène Farmer a momentálně pracuje na svém třetím albu, avšak Alizée se k tomu nijak nevyjádřila.

Vydání alba, údajně natáčeného ke konci roku 2006, se očekává letos. Zřejmě se už ale nebude jednat o sólové album jako doposud. Také se počítá s jiným žánrem než na který byli její posluchači zvyklí. Pravděpodobně půjde jen o spolupráci na albu Jéremyho, jejího manžela (Indochine).

 

Stručný přehled:


Jméno: Alizée Jacotey (Jacotet)
Místo narození: Ajaccio, Korsika
Otec: Programátor
Matka: Prodavačka
Sourozenci: Bratr Johann (nar. 1989)
Datum narození: 21. 8. 1984
Výška: 1,61 m
Váha: 45 kg
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědé
Koníčci: Nakupování, tanec, zpěv, divadlo
Dosažené vzdělání: Reálná (střední) škola
Má ráda: Pláž, nakupování, delfíny, svého černého labradora, Patricka Bruela
Nemá ráda: Zelenou barvu, lež a pokrytectví, rap

Oblíbení herci: Brad Pitt, Julia Roberts
Oblíbený film: The big blue, Le grand bleu (Magická hlubina)
Oblíbený zpěvák: Johnny Hallyday, Mylene Farmer, Lara Fabian, Madonna
Oblíbený sportovec: Zinedine Zidane
Oblíbené jídlo: Asijské kuře, ale bez koláče a bez kandovaného ovoceObrazek